Vycházka IX.B po stopách Franze Kafky

Před Velikonocemi připravila pro naši třídu 9.B paní učitelka Zdražilová vycházku Prahou. Šli jsme místy, kudy chodil i spisovatel Franz Kafka. Letos v červnu uplyne 100 let od jeho úmrtí. Nejprve jsme navštívili téměř 11 metrů vysokou otočnou hlavu Kafky od Davida Černého, která se nachází před OC Quadrio na Národní třídě. Cestou jsme museli plnil různé úkoly, tady jsme třeba vytvářeli netradiční selfie. Další zastávkou byla socha, která se nachází
v Dušní ulici.

Je tvořena dvěma postavami, jedna z nich je velká a nemá hlavu, druhou je sám Kafka, sedící za krkem té první postavy. V zahraničí platí, že Kafka se rovná Praha. A to je pravda, protože všude v Praze se prodávají různé kafkovské suvenýry. Jeho dílo lze koupit například v knihkupectví na Josefově, kde jsme se také zastavili. Poté jsme přešli po Karlově mostě na Kampu k muzeu spisovatele, kde nás zaujaly sochy čůrajících pánů (opět od D. Černého). Zlatým hřebem našeho výletu byla expozice „World of Franz Kafka“. Stísněné a fabulózní prostory v každém vyvolaly jiné pocity, ale všichni jsme zde nasáli temnou kafkovskou atmosféru. Krásný výlet jsme zakončili na Náměstí Franze Kafky u jeho rodného domu.

Petr Bucha a Matěj Hladík, žáci 9.B