Výuka od pondělí 17.5.2021

Konečně jsme se dočkali….

Vážení rodiče,
jak jistě víte, v pondělí 17.5.2021 se vrací k prezenční výuce bez rotace všichni žáci naší základní školy.

Opět Vám třídní učitelé přepošlou aktualizované rozvrhy, ve kterých zohledňujeme návrat tělesné výchovy a zrušení odpolední výuky, aby se mohly děti věnovat svým volnočasovým aktivitám. Do konce školního roku nebude v provozu ranní družina, abychom dodrželi homogenitu třídních kolektivů. Škola se bude ráno otevírat v 7.30 hodin.

Žáci a zaměstnanci školy se budou jedenkrát týdně testovat antigenními testy, které nám dodává na základě rozhodnutí MZ ČR a MŠMT Státní správa hmotných rezerv. Stejně tak je třeba nosit ve školní budově chirurgické roušky, nanoroušky nebo respirátory FFP2.

Naším hlavním úkolem je s žáky osobně komunikovat, sdílet jejich zážitky a pocity a znovu nastavovat pravidla pro fungování třídních kolektivů. Samozřejmě je důležité zkontrolovat výstupy vzdělávání z distanční výuky, abychom věděli, kde příští školní rok začít, co přednostně opakovat.

Učíme naše žáky, aby své práce vždy podepisovali celým jménem, jakým způsobem se mají zachovat, pokud chtějí vyjádřit svůj nesouhlas s něčím, co se ve škole nebo jejich osobním životě stalo. V žádném případě škola nebude reagovat na anonymní zprávy. Tím, že upozorním na chyby a osobní selhání někoho dalšího, se moje vlastní chyby nezmenší nebo nezmizí.

Přeji všem krásný deštivý víkend a v pondělí se budeme těšit na plnou školu.

Ing. Daniela Vočadlová
ředitelka školy