Vánoční setkání rodičů a žáků z Ukrajiny

Vánoční setkání rodičů a žáků z Ukrajiny

Pokud hledáte klíčové slovo ŠKOLA na internetu, dozvíte se, že je to místo určené pro učení. 

Naše škola je místo, ve kterém žáky nejen vzděláváme a vychováváme, ale také stmelujeme. Udržujeme zde příjemné prostředí, kam děti chodí rády.  Zároveň jsme také bezpečným místem pro ukrajinské žáky, kteří nemohou trávit školní čas ve své zemi. 

Vánoční čas je pro mnohé z nás krásný a výjimečný.  Těšíme se na setkání se svými blízkými, na své vyzdobené domovy, na mlsání cukroví u pohádek v televizi a na dárky. Přestože jsou u nás ukrajinské děti v bezpečí, velká část z tohoto jim nyní schází. 

Proto jsem uspořádala besídku pro žáky a jejich rodiče, aby alespoň na chvíli mysleli jen na to hezčí. Přišlo devět rodin, každý přinesl jako pohoštění to, co je pro jejich Vánoce typické a společný večer jsme si velmi příjemně užili. 

Přeji dětem splnění všech jejich přání a Vám ostatním šťastné a veselé Vánoce ☺

Martina Zaňáková
dvojjazyčný asistent