MS Teams – informace

Vážení rodiče,
během tohoto týdne doplníme žákům do Microsoft Teams možnost zobrazit si vlastní kalendář, ve kterém budou moci vidět všechny aktuálně naplánované online hodiny. Kalendář si žáci mohou otevřít nově zobrazovaným tlačítkem v levé části uživatelského rozhraní. K videohovorům se lze připojit přímo přes kalendář po kliknutí na konkrétní hodinu zanesenou v kalendáři. To, že žáci budou moci pracovat se soukromými kalendáři, umožní učitelům flexibilněji komunikovat případné změny doby online výuky. Ve chvíli, kdy učitel pozmění dobu konání online hodiny, se změna provedená v týmovém kalendáři automaticky propíše do soukromých kalendářů všech žáků v týmu.

Se zpřístupněním funkcionality kalendáře se vzhledem k podstatě fungování služeb Microsoft 365 pojí také nutnost žákům přidělit mailové schránky. Žáci tedy budou moci pracovat s vlastní mailovou schránkou dostupnou skrze webové rozhraní na https://skolasatalice.cz/mail. Stále přitom ale platí, že mailová schránka žákům neumožňuje bez Vašeho vědomí komunikovat s třetími osobami mimo ZŠ Satalice. V případě, že se žák pokusí odeslat zprávu na adresu nepatřící jinému žákovi či zaměstnanci školy, respektive v případě zaslání zprávy z externí adresy do jeho schránky, skončí přenos zprávy stejnou chybovou hláškou o nedoručitelnosti, jako tomu bylo doteď.

Pokud s nově zpřístupněnými kalendáři, respektive mailovými schránkami narazíte na potíže, neváhejte kontaktovat našeho správce sítě na adrese horacek.vojtech@skolasatalice.cz.

MS Teams z pohledu studenta – https://www.youtube.com/watch?v=suIwA2dvxD4
Odevzdání úkolu v MS Teams – https://www.youtube.com/watch?v=BO0TjM4gOHI
Odevzdání úkolu v MS Teams II. – https://www.youtube.com/watch?v=0rqAeHd_lH4